Media
"Czarny Maciek i wenecki starodruk"
Spot reklamowy książki "Czarny Maciek i wenecki starodruk" - zarejestrowany w studiu Cofeina w dniu 29.01.2010. Emisja: ogólnopolskie i lokalne rozgłośnie radiowe.

 

Aby odtworzyć wybrany materiał, kliknij w miniaturkę...

 

Telewizja
Moje nowości książkowe w TVS - kwiecień 2018
Druga część "Pocztówki z Toronto" oraz trzy pierwsze książki z serii "Mors, Pinky i..." stały się przyczynkiem do spotkania w studiu Telewizji Silesia TVS, w którym z Niną Nocoń zachęciliśmy do sięgnięcia po te właśnie pozycje. A wszystko to rozegrało się 5 kwietnia 2018.
TVS - Zapraszamy na 3. Śląskie Targi Książki
W przeddzień rozpoczęcia trzeciej edycji Śląskich Targów Książki (9.11.2017), które jak co roku odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wraz z prezesem firmy Murator Expo - Jackiem Orylem - pojawiłem się w Telewizji Silesia TVS, aby zaprosić na to wydarzenie. Program prowadziła Nina Nocoń.
TVS - Książki na jesień 2017?
Co czytać, gdy wieczory stają się dłuższe, a za oknami szaro i przygnębiająco? Próbowaliśmy ten problem rozgryźć do spółki z Niną Nocoń, która w studiu Telewizji Silesia TVS podpytywała mnie o podział literatury na kobiecą i... pozostałą. Program poleciał na żywo w czwartek 26 października 2017.
TVS - Co czytać latem 2017?
Mirek Riedel (Telewizja Silesia TVS) - zaintrygowany tym, że podczas urlopów spotyka ludzi czytających książki - odpytał mnie 3 sierpnia 2017 w temacie polecanych na letnią kanikułę pozycji. Zabrałem ze sobą do studia całą serię Davida Walliamsa, biografię George'a Lucasa oraz audiobooki mojego autorstwa.
TVS - Zajawka Błękitnego Marszu 2017
3 kwietnia 2017, wraz z panią Agatą Kuc-Bednarczyk gościliśmy w studiu Telewizji Silesia TVS, żeby przybliżyć ideę Błękitnego Marszu, który już po raz trzeci odbędzie się 5.04.2017 w Sosnowcu i będzie miał charakter happeningu przybliżającego społeczeństwu problem autyzmu oraz zespołu Aspergera. Program Cafe Silesia prowadził Mirek Riedel.
TVS - trudne tematy w książkach
"Pocztówka z Toronto" - książka mojego autorstwa - stała się przyczynkiem do rozmowy z Mirkiem Riedlem w studiu Telewizji Silesia TVS (2 lutego 2017) na temat trudnych tematów w literaturze dla młodych czytelników. Okazało się, że niektóre zagadnienia mogą być uniwersalne...
LONDYN 2016
Moja córka Ola wykonała taki oto film. Migawki z Polski, Francji i w końcu z angielskiej stolicy - Londynu. Zmontowane w jeden ciąg, dograna muzyka, wykończone efektami specjalnymi. Jednym słowem - majstersztyk!
TVS - EURO 2016 - Startujemy!
W dniu pierwszego meczu o Mistrzostwo Europy w piłce nożnej - FRANCJA EURO 2016 - pojawiłem się w studiu Telewizji Silesia TVS, gdzie wspólnie z prowadzącym, Mirkiem Riedlem omówiliśmy pokrótce zawartość mojej książki "Euro 2016 - przewodnik kibica".
GEJSZA - premiera - CSF - TVS Live (2)
Premiera filmu "Gejsza", która odbyła się 31 marca 2016 w katowickim Centrum Sztuki Filmowej (Kino Kosmos), miała wyjątkową oprawę. Jednym z najważniejszych elementów tej oprawy był przekaz na żywo, który zapewniła Telewizja Silesia TVS. Studio Live prowadzili Mirek Riedel i Nina Nocoń. Zobaczcie DRUGIE wejście tego programu...
GEJSZA - premiera - CSF - TVS Live (1)
Premiera filmu "Gejsza", która odbyła się 31 marca 2016 w katowickim Centrum Sztuki Filmowej (Kino Kosmos), miała wyjątkową oprawę. Jednym z najważniejszych elementów tej oprawy był przekaz na żywo, który zapewniła Telewizja Silesia TVS. Studio Live prowadzili Mirek Riedel i Nina Nocoń. Zobaczcie PIERWSZE wejście tego programu...
Przed premierą filmu GEJSZA w Telewizji TVS
Sześć dni przed premierą filmu "Gejsza" (25.03.2016) gościłem wraz z Piotrem Owcarzem (producentem i współscenarzystą) w studiu Telewizji Silesia TVS, gdzie Mirek Riedel przeprowadził z nami miłą "pogadankę", próbując podpytać o kulisy powstawania tego filmu.
W TVS przed Świętami Bożego Narodzenia 2015
23 grudnia 2015 r., tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia pojawiłem się w studiu Telewizji Silesia TVS, żeby w programie prowadzonym przez Ninę Nocoń, opowiedzieć o swojej dotychczasowej twórczości i zachęcić do sięgnięcia po audiobooki. Kilka z nich przyniosłem ze sobą do studia...
10-lecie twórczości w TVS
Nim się obejrzałem, zleciało 10 lat odkąd ukazała się moja pierwsza książka - "Szkolny detektyw 1 - Tajemnica dyrektora Fiszera". O tym skromnym jubileuszu (ale także o nowych mediach) przypomniała 2 września 2015 Nina Nocoń, w ramach zupełnie nowego programu Telewizji Silesia TVS - "Familook".
TVN uchyla rąbka tajemnicy o filmie "Pragnienie nocy"
7 maja 2015 na planie filmu "Pragnienie nocy" odbył się oficjalny Dzień Medialny, na którym gościłem także ekipę Telewizji TVN. Efekty wizyty tej ekipy można było zobaczyć w programie "Co za tydzień" (22.06.2015)
Migawki z planu filmu "Pragnienie nocy" w TVS
Wypowiedzi niektórych aktorów, reżysera oraz migawki z planu były treścią krótkiego materiału, jaki wyemitowała Telewizja Silesia TVS 7 maja 2015 tuż po Dniu Medialnym, zorganizowanym przeze mnie w klubie Kashmir.
TVP Katowice - Pragnienie nocy
Tuż przed ostatnim klapsem - 6 maja 2015 - katowicka Telewizja Regionalna zaprosiła mnie do studia programu "Telewizyjna 1", gdzie pani Danuta zadała kilka trafnych pytań o produkcję filmu "Pragnienie nocy". Pozdrowiliśmy reżysera - Radka Markiewicza... A reszta? Zobaczcie sami!
Teksty dla Celine Dion i Pocztówka z Toronto
Już niedługo odbędzie się w Polsce jedyny koncert Celine Dion, której towarzyszyć będzie śląski zespół Karpowicz Family. 1 kwietnia 2015 r., w studiu Telewizji Silesia TVS uchyliliśmy z Niną Nocoń rąbka tajemnicy o tym przedsięwzięciu. Pogadaliśmy też o książce "Pocztówka z Toronto" w kontekście Świąt Wielkanocnych.
Błękitny Marsz - brałem udział
Gimnazjum nr 16 z Sosnowca, aby uczulić społeczeństwo na problem autyzmu, zorganizowało 31 marca 2015 r. "Błękitny Marsz". Uliczny happening poprowadził Krzysiek Skiba, któremu pomagałem z wielką przyjemnością (mimo nieprzyjaznej pogody). Na Marszu pojawił się oddział katowickiej TVP.
Zamach i Emil Karewicz w TVS
Wznowienie książki "Zamach na Muzeum Hansa Klossa" oraz 92. urodziny Emila Karewicza (odtwórcy roli Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie") były kanwą rozmowy, jaką przeprowadziła ze mną Nina Nocoń w środę 11 marca 2015 w studiu Telewizji Silesia TVS.
Nieporozumienie w temacie Klossa
5 grudnia 2014 był kolejnym dniem, gdy zdałem sobie sprawę, iż wśród polskich "świecznikowych" polityków roi się od idiotów i ludzi nie mających dystansu do sztuki. A stało się to za sprawą sprzeczki o sejmową minutę ciszy, którą zaproponowano w związku ze pogrzebem Stanisława Mikulskiego.
Wspomnienie Stanisława Mikulskiego
27 listopada 2014 zmarł wybitny aktor, mój dobry znajomy - Stanisław Mikulski. Niezapomniany odtwórca wielu ról filmowych, w tym oczywiście roli Hansa Klossa. Telewizja TVN24 poprosiła w tym dniu o krótką wypowiedź...
Z Krzyśkiem Skibą w TVS
Rekomendując do przeczytania książkę Krzyśka Skiby "Komisariat naszym domem - pomarańczowa historia" gościliśmy 7 października 2014 r. w studiu Telewizji Silesia (TVS), gdzie w wywiadzie z Patrycją Tomaszczyk-Kindlą zaprosiliśmy także na spotkanie, które odbyło się w MBP w Dąbrowie Górniczej.
Sanktuarium śmierci w TVS
Dokładnie w dniu premiery, czyli 2 września 2014, gościłem w studiu Telewizji Silesia TVS, żeby zarekomendować moją najnowszą książkę, zatytułowaną "Sanktuarium śmierci". Program prowadziła Patrycja Tomaszczyk-Kindla - zobaczcie, o co jeszcze zapytała...
Wakacje z książką - w Legnicy
Nieco przypadkowy (wakacyjny) wypad do Legnicy zaowocował wizytą w jednej z tamtejszych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie 24 lipca 2014 r. mogłem się spotkać z grupą dzieci, spędzających czas w ramach akcji "Wakacje z książką". Na spotkaniu pojawiła się także lokalna telewizja - Dami TV.
Migawka z Wielkiej Zabawy Rodzinnej
Książka "Tajemnicza szafa", wydana w serii "Detektywów para - Jacek i Barbara" stała się 31 maja 2014 r. najważniejszą pozycją dla grupy młodych czytelników, którzy zmierzyli się ze sobą w finale Wielkiej Ligi Czytelniczej w Katowicach. Imprezę zorganizowano z okazji III Wielkiej Zabawy Rodzinnej.
07 zgłasza się w TVS
29 maja 2014 r. odwiedziłem studio Telewizji Silesia TVS w towarzystwie Bronisława Cieślaka (serialowego porucznika Borewicza) oraz Piotra Piotrowskiego - autora książki "07 zgłasza się - opowieść o serialu". Adam Giza pytał między innymi o popkulturowy fenomen serialu...
25 książek? Proszę bardzo...
Adam Giza (Telewizja Silesia - TVS) starał się zrozumieć fenomen wydania dwudziestu pięciu tytułów i wypytać, co będzie dalej? Z okazji wydania książki "Zagadka starego grobowca" 6 maja 2014 gościłem w mojej ulubionej stacji telewizyjnej...
Paulina tańczy w TVS
W czasach, gdy internet stał się najpopularniejszą rozrywką, a inne pasje straciły na swojej atrakcyjności, 30 kwietnia 2014 w studiu Telewizji Silesia TVS, w towarzystwie mojej córki - Pauliny - oraz Adama Słabiaka (właściciela Szkoły Tańca MARENGO) przekonywałem, że taniec może być świetnym sposobem na życie. Program prowadziła Patrycja Tomaszczyk-Kindla.
Babcia na Wielkanoc
Wydawnictwo Mała Kurka wydało pod koniec 2013 roku świetną książkę - "Babcia Rabuś". 9 kwietnia 2014 r. (w środę) miałem wielką przyjemność rekomendować tę pozycję na antenie Telewizji Silesia TVS. Program prowadził Adam Giza, który zadał kilka bardzo trafnych pytań...
Wędzone Morze w TVS
Premierowa książka autorstwa Bohdana Butenki - "Gapiszon i wędzone morze" - była głównym przyczynkiem do rozmowy, która odbyła się w studiu TVS 14 marca 2014 r. Z Adamem Gizą dyskutowaliśmy także o 60-leciu twórczości Mistrza Polskiej Ilustracji.
Zostań twórcą internetowym - TV Koło
Czy młodzi ludzie wiedzą jak bezpiecznie korzystać z internetu? Czy potrafią wykreować ciekawą grafikę? A może całą stronę WWW? Odpowiedzi na powyższe pytania (i na wiele innych) były treścią prowadzonych przeze mnie warsztatów "Wykreuj Własną Witrynę - od bezpieczeństwa do przyjemności", które odbyły się w Kole.
Magia Słowa w Barcinie
Już po raz drugi Bartłomiej Uszko - reporter barcińskiej Telewizji Lokalnej - zrealizował ciekawy materiał medialny z moim udziałem. Przyczynkiem do tego bylo spotkanie "Magia Słowa" które odbyło się 18 listopada 2013 r. w nowej siedzibie tamtejszej biblioteki.
Dziennk Zachodni kręci w polonezie
W nietypowym miejscu - we wnętrzu samochodu osobowego polonez (rocznik 1983), zwanego potocznie "Borewiczem", ekipa Dziennika Zachodniego (Kasia Kapusta) nakręciła wywiad z Bronisławem Cieślakiem z okazji jego 70-tych urodzin. Materiał wzbogacono "przebitkami" z imprezy urodzinowej, którą prowadziłem.
TVP Katowice - Urodziny porucznika Borewicza
Katowickie Aktualności pokazały w swoim głównym programie informacyjnym (Aktualności) migawkę z imprezy, którą miałem przyjemność prowadzić 11.10.2013 r. w Sławkowie. Chodzi oczywiście o urodziny Bronisława Cieślaka, czyli serialowego porucznika Borewicza.
Przed kamerą Dziennika Zachodniego
Na zaproszenie Piotra Sobierajskiego w czwartek 3 października 2013 r. wystąpiłem po raz pierwszy przed kamerą Dziennika Zachodniego (Polska The Times). Rozmawialiśmy trochę o moim dorobku literackim (i planach), trochę o Festiwalu ZagłębieWood, a także o planowanej imprezie urodzinowej porucznika Borewicza...
Zapraszamy na Targi Książki do Spodka
Trzy dni przed oficjalnym "pierwszym gwizdkiem" (17.09.2013) pojawiłem się w towarzystwie Moniki Badowskiej w studiu TVS, w porannym programie Cafe Silesia, gdzie wspólnie z Niną Nocoń zaprosiliśmy wszystkich do wzięcia udziału w tej nietuzinkowej imprezie.
Narodowe Czytanie Fredry w TVS
Tym razem, w porannym programie Cafe Silesia (TVS), Nina Nocoń miała możliwość wysłuchania Narodowego (i Rodzinnego) Czytania Fredry. 6 września 2013 r. wystąpiliśmy u niej razem z Pauliną.
Książki polecane na lato w TVS
Odpoczynek połączony z czytaniem książek? Jedno nie wyklucza drugiego. Przekonywaliśmy o tym z Niną Nocoń 30.07.2013 r. w porannym programie Cafe Silesia (TVS). Jakie książki poleciłem na lato? Zobaczcie sami.
Co czytać w czasie wakacji?
I w sezonie ogórkowym można czytać! Taką tezę postawiliśmy z Moniką Ceterą, która na antenie Telewizji Telpol zapytała mnie o polecane na wakacje książki. Odpowiedź pojawiła się 12 lipca 2013 r.
MEGA WYWIAD dla TV Zagłębie
Gdzie? Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Kto? Edyta Antoniak-Kiedos. Dla kogo? Dla TV Zagłębie. 24 czerwca 2013 r. udzielilem telewizyjnego mega wywiadu, w którym opowiedziałem o swojej twórczości. Materiał wyemitowano w kilku miejscach...
TVS prezentuje - WICHMAN 2
13 czerwca 2013 r. w porannym programie "Cafe Silesia", Nina Nocoń zaprezentowała nową książkę Piotra Owcarza "Wichman. Upadek". To zwieńczenie opowieści, którą Piotrek rozpoczął dwa lata temu w książce "Wichman. Krucjata".
Królewskie spotkanie w TVS
Stuknęliśmy się mieczami, pogadaliśmy o nowej książce ("Skarb królów"), a nawet złożyliśmy sobie urodzinowe życzenia. Z Niną Nocoń odbyliśmy Królewskie Spotkanie w studiu Telewizji TVS - 11.04.2013 r.
Monika pytała o przygody swojej imienniczki
Monika Cetera - jak zwykle czujna reporterka Telewizji Telpol - odpytała mnie z "Pocztówki z Toronto". Zachęcając do przeczytania tej książki, uchyliłem tylko troszkę rąbka tajemnicy - reszta między okładkami... Materiał wyemitowano 5.04.2013 r.
Pocztówka z Toronto w TVS
26 marca 2013 r. spotkałem się w studiu Telewizji Silesia TVS z Niną Nocoń, zeby porozmawiać o mojej książce zatytułowanej "Pocztówka z Toronto". Zobaczcie, co z tego wyszło...
Naszyjnik Królowej w Telpolu
Telewizja Telpol towarzyszy niemal każdej mojej premierze literackiej. Nie inaczej było z Naszyjnikiem Królowej. Tym razem spotkałem się z Moniką Ceterą (Telpol) w restauracji Adria (DG), gdzie nagraliśmy materiał, który został wyemitowany 1 marca 2013 r.
TVS i Naszyjnik Królowej
Nina Nocoń, w programie Cafe Silesia, rozmawiała ze mną o książce "Detektywów para - Jacek i Barbara. Naszyjnik Królowej". Program poleciał na żywo 21 lutego 2013 r.
News z Kęt
Goszcząc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętach (14.02.2013) zostałem "przyłapany" przez tamtejszą lokalną telewizję i odpytany z pomysłu na warsztaty detektywistyczne, udzieliłem BARDZO krótkiego wywiadu.
Telpol pyta o plany literackie na 2013
Monika Cetera (Telpol) trzyma rekę na pulsie. W wywiadzie z 8.02.2013 r. pociągnęła mnie za język w sprawie planów literackich w nowym roku.
Noc Detektywów w Kamiennej Górze
Noc z Detektywami była doskonałym pretekstem dla kamiennogórskiej telewizji (TVKG), żeby porozmawiać ze mną o kulisach spotkań autorskich. Materiał nagrano 1 lutego 2013, a wyemitowano pięć dni później w programie informacyjnym Flesz.
O "walizce" w Tv Telpol
Co tak naprawdę stało się z zagadkową żółtą walizką? Między innymi o to pytała mnie Monika Cetera (Telpol) w wywiadzie z 23.11.2012 r.
Żółta walizka w TVS
"Detektywów para - Jacek i Barbara. Żółta walizka" to moja najnowsza książka, którą 27.11.2012 zaprezentowałem w programie Cafe Silesia. Gościła mnie Nina Nocoń
Wizyta w Kamiennej Górze
Podczas mojej wizyty i spotkania z dzieciakami w Kamiennej Górze (7.11.2012) udzieliłem wywiadu dla tamtejszej telewizji. Materiał wyemitowano w programie informacyjnym Flesz.
O Szlachetnej Paczce w TV Telpol
W środę 17.10.2012 r. Monika Cetera - reporterka TV Telpol - poprosiła mnie o wypowiedź w sprawie Akcji "Szlachetna Paczka". Materiał wyemitowano dwa dni później.
Szyfr od 5 lat na rynku!
Monika Cetera - reporterka Telewizji Telpol - uchwyciła jubileusz książki zatytułowanej "Szyfr Jana Matejki" i bardzo szybko zrobiła materiał w tym temacie. Odwiedziła mnie z kamerą i nakręciła krótką wypowiedź. Emisja - 17.08.2012 r.
Oświęcim Online pokazuje happening z Szafą
Z okazji przyznania "Tajemniczej Szafie" (Detektywów para - Jacek i Barbara) tytułu Najlepszej Książki na Lato 2012, Galeria Książki w Oświęcimiu zorganizowała happening, na którym pojawiła się policja oraz dziennikarze OświęcimOnline.
Telpol o Najlepszej Książce na Lato
Kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu wyników plebiscytu na Najlepszą Książkę na Lato 2012, w którym zwyciężyła moja "Tajemnicza Szafa", w domowych pieleszach odwiedziła mnie Monika Cetera (TV Telpol) wraz z kamerą...
Książki na lato w TVS
"Detektywów para - Jacek i Barbara. Tajemnicza szafa" oraz "Czarny Maciek i tunel grozy" to świetne książki na lato. Przekonywałem do ich przeczytania razem z Niną Nocoń na antenie Radia Silesia (TVS) 19 czerwca 2012 r.
Literacki quiz w TVS
9 marca 2012 r. umówiliśmy się z Niną Nocoń na nieco nietypowe spotkanie w studiu Radia Silesia (TVS). Zadawaliśmy pytania literackie widzom, którzy mieli szansę wygrać zestawy moich książek.
Krótki wywiad w TVP Opole
Z okazji mojej "piłkarskiej" wizyty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu zostałem zaproszony do studia Telewizji Opole, gdzie pan Leszek Myczka, prowadzący program "Wszystko jasne" wypytał mnie ekspresowo o kilka rzeczy.
Czy znasz Czarnego Maćka?
14 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Dąbrowie Górniczej odbył się Finał Regionalnego Konkursu Czytelniczego pn."Czy znasz Czarnego Maćka?". Na imprezie pojawiła się także Monika Cetera - reporterka Telewizji Telpol.
Z Bohdanem Butenko w Rondzie Sztuki
23 kwietnia 2012 r. z okazji wernisażu wystawy "35 maja i później... Bohdan Butenko pinxit" telewizja Telpol przeprowadziła ze mną oraz z bohaterem wystawy krótki wywiad. Pytania zadawała Monika Cetera.
Piłka Nożna w TVS
Książka zatytułowana "Piłka Nożna. O co w tym wszystkim chodzi?" weszła oficjalnie do sprzedaży 21 marca 2012 r. Kilka dni później, razem z ilustratorem - Markiem Regnerem - gościliśmy w studiu Telewizji Silesia (TVS), żeby uchylić rąbka tajemnicy...
Nowy i stary Kloss
Kolejny raz gościłem w swoim domu reporterów Telewizji Silesia (TVS) - tym razem Tomek Brzoza wypytywał mnie o fenomen kulturowy Hansa Klossa. Materiał wyemitowano w głównym programie informacyjnym 14.03.2012 r.
Jak pisze się kryminały...
Adam Szaja - reporter Telewizji Silesia (TVS) - odwiedził mnie z kamerą, żeby podpytać o to, jak się pisze kryminały. Niewielki fragment tej wypowiedzi można było zobaczyć w dwóch programach informacyjnych 12.03.2012 r.
Czy komiks to dobra promocja?
Tomek Brzoza z Telewizji Silesia (TVS) zapytał, czy komiks może być dobrą formą promocji miasta, regionu, ... Oczywiście, że tak, zresztą - zobaczcie sami...
W Telewizji Telpol o nagrodach i przyszłości
Reporterka Telewizji Telpol, Monika Cetera, odwiedziła mnie z kamerą i mikrofonem i wypytała o nominację do nagrody Prezydenta Dąbrowy Górniczej "Złoty Laur im. Adama Piwowara". Rozmawialiśmy także o przyszłości...
Krótki wywiad dla TV Koło
16 listopada 2011 r. odwiedziłem bardzo gościnną bibliotekę w Kole (Wielkopolska), gdzie tuż przed spotkaniem udzieliłem krótkiego wywiadu dla lokalnej telewizji.
Katowickie Targi Książki okiem Telewizji Telpol
W dniach 20-23 października 2011 r. odbyły się w katowickim Spodku Targi Książki. Miałem przyjemność uczestniczyć w tej imprezie i udzielić wywiadu Telewizji Telpol, który przeprowadziła Monika Cetera.
TVS - premiera książki "Wichman. Krucjata."
Piotr Owcarz napisał książkę pt.: "Wichman. Krucjata." Miałem przyjemność dokonać pierwszej, zasadniczej redakcji tej powieści. 20 maja 2011 r. opowiedzieliśmy w Telewizji Silesia o kilku niuansach, związanych z Wichmanem.
TV Konin - spotkanie w Golinie
Golina to niewielka miejscowość nieopodal Konina. Telewizja Informacyjna TV Konin pojawiła się na spotkaniu, które Biblioteka z Goliny zorganizowała w Szkole Podstawowej w Radolinie.
Stare Miasto - Noc w Bibliotece
Z okazji imprezy pod nazwą "Noc w Bibliotece" jaka odbyła się 15/16 kwietnia 2011 r. w Starym Mieście lokalna telewizja informacyjna TV Konin nagrała odpowiedni materiał.
Wywiad w TVL Barcin
Bartłomiej Uszko - reporter Telewizji Lokalnej w Barcinie zrealizował 1 kwietnia 2011 materiał z mojego pobytu w tym mieście. Okazją było spotkanie autorskie, na którym pojawiłem się w barcińskiej bibliotece. Materiał wyemitowano w programie "Panorama Gminy".
Wywiad dla TVK Wieluń
Z okazji mojej wizyty w wieluńskiej bibliotece tamtejsza telewizja kablowa przeprowadziła obszerny wywiad, a następnie zarejestrowała większą część spotkania autorskiego. Wywiad można obejrzeć tutaj. Fragmenty spotkania - zostawiam w domowym archiwum. Rozmowę prowadziła Kamila Marciniak-Pieprzyk.
Wieża Śmierci w TVS
W studiu Radia Silesia gościłem już nie raz. Z reguły były to wizyty związane z kolejną (nową) książką. Podobnie było w piątek 18.03.2011 r. kiedy to Patrycja Tomaszczyk-Kindla oraz Adam Giza wypytywali mnie o powieść zatytułowaną "Czarny Maciek i wieża śmierci".
Nie tylko o "Zamachu" dla Telewizji Telpol
21 lutego 2011 r. wystąpiłem jako główny bohater spotkania autorskiego, zorganizowanego w Filii 11 MBP w Katowicach, poprowadzonego przez Martę Fox. Imprezę uwieczniła Telewizja Telpol.
Bolek i Lolek w 3D?
Czy warto zmieniać wizerunek klasycznych polskich kreskówek i iść z duchem mody, tworząc przygody Bolka i Lolka w trójwymiarze? Właśnie takie pytanie zadała mi reporterka TVS - pani Anna Piątek, 24 stycznia 2011 r. - przygotowując wraz z Tomkiem Brzozą materiał dla Telewizji Silesia (TVS).
TVS i Tajemnica starej dzwonnicy
Książka pt.: "Tajemnica starej dzwonnicy" była pretekstem do spotkania się na żywo z widzami Telewizji Silesia TVS. 10 grudnia 2010 r. po godzinie 9:00 na łamach sztandarowego programu "Radio Silesia" opowiedziałem zarówno o genezie powstania książki, jak i o jej fabule.
Telewizja Telpol rozpytuje o Zamach i o Stawkę
W Kinie Kosmos 26.11.2010 r. reporterzy kablowej Telewizji Telpol usiłowali pociągnąć mnie za język w sprawie zamknięcia Muzeum Hansa Klossa. Czy się udało? Przekonajcie się sami! Również serialowy Hans Kloss - Stanisław Mikulski - nie dał się zbić z pantałyku.
Głowa Klossa i "Zamach na Muzeum..."
27.11.2010 Teleexpress (TVP 1) poinformował o oficjalnej inauguracji wystawy pamiątek po byłym Muzeum Hansa Klossa, która odbyła się w czasie wielkiego show w katowickim Centrum Sztuki Filmowej (Kino Kosmos).
TVS relacjonuje show w Kinie Kosmos
Klutowy agent nie umiera. Telewizja Silesia TVS, w swoim głównym wydaniu Informacji (27.11.2010), zapowiedziała otwarcie wystawy pamiątek po byłym Muzeum Hansa Klossa, a także postarała się odpowiedzieć na pytanie, skąd wziął się "Zamach..."
Katowickie "Aktualności" - "Zamach" w CSF-ie
Jeszcze w czasie trwania wilekiego show z udziałem Stanisława Mikulskiego, które odbyło się w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach - 27.11.2010 - katowicki oddział "Aktualności" (TVP Info) zrelacjonował powrót agenta J-23 na Śląsk.
"Zamach na Muzeum Hansa Klossa" w TVS
Skąd fascynacja Hansem Klossem? Jakie pikantne szczegóły dotyczyły działalności Muzeum, nazwanego jego imieniem? Skąd wzięła się pomuzealna ekspozycja? Na te i na inne pytania odpowiadałem w studiu Radia Silesia - 26.11.2010
Premiera książki "Siostrzyczka" w TVS
O moim pierwszym prawdziwym kryminale, napisanym z myślą o dorosłych czytelnikach, miałem okazję porozmawiać na żywo w studiu Radia Silesia - 28.05.2010
W TVS o Czarnym Maćku
Paweł Zięba i Grzegorz Stasiak prowadzili sobotni (13.02.2010) program Radio Silesia, w którym po raz pierwszy zaprezentowano szerszej publiczności książkę mojego autorstwa pt. "Czarny Maciek i wenecki starodruk".
Koniec Muzeum Hansa Klossa
Byłem na uroczystym otwarciu, byłem przy zamknięciu. Z początkiem stycznia 2010 katowickie Muzeum Hansa Klossa zakończyło swoją działalność. Komuś bardzo przeszkadzało, że placówka ta wpisała się w mapę kulturalną Polski. A szkoda...
Jesień Detektywów w Poznaniu
W dniach 2-4 listopada 2009 uczestniczyłem w ośmiu spotkaniach autorskich, zorganizowanych przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu. Spotkania te odbyły się w ramach Jesieni Detektywów. Ostatniego dnia w środę, TVK Winogrady nakręciła informacyjny materiał filmowy, w którym odegrałem główną rolę.
Z Witoldem Pyrkoszem w Muzeum Hansa Klossa
Z okazji wizyty Pana Witolda Pyrkosza w Muzeum Hansa Klossa, Telewizja Silesia TVS nakręciła krótki reportaż, ukazujący sylwetkę aktora, oraz jego biograficzną książkę pt.: "Podwójnie urodzony". Miałem przyjemność prowadzić Biesiadę Literacką z Panem Witoldem.
Nocna wypowiedź dla TVS
W jednym ze swoich nocnych programów ("Nocny dyżur"), Telewizja Silesia TVS pytała widzów, "czy warto czytać?", a szczególnie - "czy warto czytać w wakacje?" Pytanie wydało mi się nader trywialne, więc i ja postanowiłem zabrać głos w tej dyskusji.
TV Słowianin pokazuje mnie daleko od domu
Telewizja Słowianin, emitująca swój sygnał dla zachodniopomorskich miast - Świnoujście, Międzyzdroje i Uznam - zaprezentowała 14.07.2009 moją sylwetkę w głównym programie informacyjnym. Reporterzy TV Słowianin pojawili się bowiem kilka dni wcześniej w Salonie EMPIK (Fala) w Świnoujściu, gdzie podpisywałem swoje książki.
Z "Zagadką Ludolfiny" w Telewizji TVS
Już po raz drugi udało mi się gościć jednocześnie na antenie radiowej i w telewizji. Agnieszka Wajs i Artur Warcholiński (z Telewizji TVS) zaprosili mnie do porannego programu "Radio Silesia", w którym pojawiłem się na żywo 25 czerwca 2009 r. Rozmawialiśmy przede wszystkim o książce pt.:"Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny".
Moje książki - polecane przez "Teleranek"
21 czerwca 2009 w świetnie wszystkim znanym programie dla dzieci i młodzieży "Teleranek", polecono na wakacje książkę mojego autorstwa pt.: "Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny". To bodaj pierwszy raz, kiedy publiczne media telewizyjne zaprezentowały część mego dorobku - warto odnotować...
Magia komiksów - wypowiedź dla TVS
Bohdan Butenko jest twórcą okładek do książek mojego autorstwa z serii "Mors, Pinky i...". Pan Bohdan jest także moim ulubionym rysownikiem komiksów - serii o Kwapiszonie. To właśnie z okazji nagrywania materiału o obecnej kondycji komiksu w Polsce, Telewizja Silesia TVS 11 maja 2009 r. poprosiła mnie o kilka słów komentarza.
W TV KANON z okazji wizyty w Jastrzębiu Zdroju
20 kwietnia 2009 r. gościłem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu Zdroju. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tuż przed moją pogadanką z młodymi czytelnikami, udzieliłem krótkiego wywiadu dla lokalnej telewizji "Kanon".
Radio Silesia w TVS
28 lutego 2009 miałem przyjemność wystąpić w programie "Radio Silesia", który prowadzili Nina Nocoń i Paweł Zięba. Pogadaliśmy, pośmialiśmy się, zachęciliśmy do czytania - a wszystko to z okazji wydania piątej części przygód szkolnych detektywów - "Mors, Pinky i ostatnia przesyłka".
"Kanapka" z Telewizją TVN
Piątek, 10 października 2008, kilka minut po godzinie 10 rano. Marcin Propkop i Dorota Wellman zapowiadają, że Anna Dziewit sprowadziła do studia programu "Dzień Dobry TVN" informatyka, który pisze książki dla dzieci. Tym wybrykiem natury mam być oczywiście ja. Co było dalej? Zobaczcie sami!
Premiera "Archiwum pułkownika Bergmana" w TVS
Premiera czwartej części przygód szkolnych detektywów - "Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana" - stała się znakomitym pretekstem do przeprowadzenia wywiadu na żywo w Telewizji Silesia. Prowadzący poranny program ("Okno na południe" - 27.09.2008) - Joasia Kucia i Darek Niebudek mieli okazję zadać mi kilka ciekawych pytań.
Relacja z Panoramy Wydawców
W dniach 5-6 czerwca 2008 w Wałbrzychu odbyła się XII Panorama Wydawców. Ten coroczny kiermasz książek organizowany jest w atrium Biblioteki pod Atlantami. W roku 2008, na zaproszenie Wydawnictwa REPLIKA, podpisywałem tam swoje książki. Pojawiła się także Telewizja Wałbrzych, która nagrała krótką relację z tej imprezy.
Wywiad w TV SILESIA
Telewizja Silesia to najmłodsza stacja telewizyjna w Polsce. W programie "Okno na południe" - 8 kwietnia 2008 - prowadzonym przez Emilię Sawicką i Michała Czernka, wystąpiłem na żywo, opowiadając o swojej twórczości (szczególnie o książce "Szyfr Jana Matejki").
Reportaż TV Gliwice
16 marca 2008 r. Telewizja Gliwice nakręciła krótki reportaż o mojej wizycie w Salonie Multimedialnym KOLPORTER w gliwickim Centrum Handlowym "Forum". Materiał został zamieszczony na stronach internetowych tejże telewizji w wydaniu "Kuriera" z dnia 17.03.2008.
Migawki z zabrzańskiej biblioteki
W grudniu 2007 r. gościłem w zabrzańskiej Bibliotece Miejskiej, w której pojawiła się także lokalna telewizja. Efektem naszego spotkania jest krótki fotoreportaż, który został zamieszczony na stronach Telewizji Zabrze w sekcji "Flesz Kultury" w dniu 19.12.2007 r.
Występ w teleturnieju "1 z 10"
Wiosną 2007 roku wziąłem udział w telewizyjnym teleturnieju "1 z 10" emitowanym w TVP2. Wylosowawszy stanowisko z nr 10, zmierzyłem się z pozostałymi uczestnikami teleturnieju, a przede wszyskim z pytaniami, zadawanymi przez Taduesza Sznuka. Czy były trudne? Jasne, że nie. Zwłaszcza teraz, kiedy się zna odpowiedzi.

 

Radio
Druga Pocztówka w Chilli Zet
Bardzo lubię wywiady, które przeprowadza ze mną Magda Mleczko (Chilli Zet). Jest do nich zawsze świetnie przygotowana i wie, o co zapytać. Nie inaczej było 23 lutego 2018, gdy na antenie swojej audycji zaprezentowała książkę "Pocztówka z Toronto 2".
Co słychać przed wakacjami 2017? - Radio ESKA
Minęło 10 lat od pierwszej profesjonalnie wydanej książki mojego autorstwa ("Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera") i w związku z tym 5.06.2017 Klaudia Buchacz zaprosiła mnie do studia Radia Eska, żeby wypytać o to, co słychać...
Zapraszam do udziału w Kryminalnej Grze Miejskiej w Świerklańcu - ESKA
Na dziesięć dni przed realizacją Kryminalnej Gry Miejskiej, która 20.05.2017 ma się odbyć w Świerklańcu gościłem w Radiu ESKA, w którym Klaudii Buchacz opowiedziałem w skrócie o całokształcie jej organizacji.
Rozmawiamy o EURO 2016 w Chilli Zet
Niedzielny (12 czerwca 2016) program "W pogoni z kulturą", prowadzone przez Magdę Mleczko (Chilli Zet) obfitował w sprawy związane z piłką nożną, a w szczególności z Mistrzostwami Europy we Francji - EURO 2016.
Zajawka filmu GEJSZA w Radiu ESKA
W niecały miesiąc przed premierą kinowego filmu "Gejsza", Klaudia Buchacz (Radio ESKA) próbowała wyciągnąć ze mnie garść szczegółów na temat tej unikatowej produkcji. Materiał zarejestrowaliśmy 16 lutego 2016.
Zapraszam na ŚTK w Chilli Zet
Niecały tydzień przed Śląskimi Targami Książki (6-8.11.2015) pojawiłem się w studiu Radia ZET wraz z głównym organizatorem tej imprezy, panem Jackiem Orylem, żeby zachęcić do odwiedzenia stoisk i skorzystania z oferty imprez towarzyszących. Materiał przygotowała i wyemitowała (31.10.2015) Magda Mleczko.
Laurka od Radia ESKA na 10-lecie
Jak wyglądało pierwsze 10 lat mojej twórczości? Co w tym czasie udało mi się wydać i jakie mam plany? A także, jak to jest, że prywatnie pisarz ma... normalne życie. O to wszystko pytała na antenie Radia ESKA Klaudia Buchacz 2.09.2015.
O 10-leciu w Chilli Zet
Ponad 21 minut rozmawialiśmy z Magdą Mleczko na antenie Radia Chilli Zet, rozstrzygając, czy 10 lat literackiej pracy twórczej to dużo czy mało. W wywiad wkradły się też akcenty prywatne, a całości można było posłuchać w programie "W pogoni za kulturą" w sobotę 5 września 2015.
Kogo Marian Dziędziel gra w filmie "Pragnienie nocy"?
Dobrotliwy dziadek? Szef lokalnego półświatka? A może ktoś jeszcze? Kogo tak naprawdę gra w filmie "Pragnienie nocy" Marian Dziędziel - próbowała się dowiedzieć Magda Mleczko na antenie Radia Chilli Zet 26 maja 2015 r.
Garść informacji o filmie "Pragnienie nocy" w Radiu ESKA
O aktorach, lokacjach, scenariuszu i trudnościach produkcyjnych opowiadaliśmy na antenie Radia ESKA z Piotrem Owcarzem w drugim tygodniu kwietnia 2015, jeszcze przed pierwszym klapsem.
W Chilli Zet o filmie "Pragnienie nocy"
Jeszcze przed pierwszym klapsem, który padł na planie filmu "Pragnienie nocy" 13 kwietnia 2015 r., Magda Mleczko z Chilli Zet porozmawiała ze mną i Piotrem Owcarzem o przygotowaniach do tej produkcji.
O Zamachu na Muzeum Hansa Klossa w Radiu ESKA
11 i 13 marca 2015 r. ukazały się na antenie Radia ESKA materiały dźwiękowe dotyczące książki "Zamach na Muzeum Hansała Klossa" oraz informacje o 92. urodzinach Emila Karewicza.
Wywiad w Radiu Chilli Zet
Magda Mleczko - dziennikarka radia Chilli Zet spotkała się ze mną w marcu 2015, aby przeprowadzić wywiad do programu zatytułowanego "W pogoni za kulturą". Program został wyemitowany 15.03.2015 r.
Sanktuarium w Radiu ESKA
Premiera książki "Sanktuarium śmierci" stała się świetnym pretekstem do rozmowy o tejże pozycji na antenie Radia ESKA. Klaudia Buchacz nie przepuściła okazji i 2.09.2014 wypytała mnie także o inne rzeczy...
Grobowiec w Radiu ESKA
23 maja 2014 r. Klaudia Buchacz (Radio ESKA) wyemitowała krótkiego newsa, zapowiadającego ciekawą lekturę mojej książki "Zagadka starego grobowca". Posłuchajcie, jak zachęciliśmy do przeczytania tej pozycji...
W Radiu ESKA o nominacji
"Już sama nominacja jest dla mnie wyróżnieniem" - o tym oraz o szczegółach plebiscytu Człowiek Roku 2013 w Dąbrowie Górniczej poinformowałem Klaudię Buchacz z Radia ESKA na łamach programu informacyjnego 13 stycznia 2014 r.
Ekranizacja SKARBU KRÓLÓW?
17 grudnia 2013 roku Klaudia Buchacz z Radia ESKA jako pierwsza podała do publicznej wiadomości, że moja książka "Skarb Królów" doczekała się wniosku o dofinansowanie ekranizacji, który rozpatrywał będzie Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Przepis na książkę detektywistyczną
RADIO DZIECIOM - audycja z dnia 15.10.2013. Program prowadzony przez Panią Agnieszkę Kunikowską miał główną myśl przewodnią - jaki jest przepis na dobry kryminał dla młodych czytelników...
O jaki SKARB chodzi?
W Radiu ESKA gadaliśmy krótko, ale na temat. 29 kwietnia 2013 r. Klaudia Buchacz zaprezentowała moją kolejną książkę zatytułowaną "Skarb królów". Przy okazji opowiedziałem, jak łatwo pisze się książki...
Klaudia Buchacz nadała Pocztówkę
Czy pocztówka z miasta leżącego po drugiej stronie świata, a należąca do polskiej nastolatki może odmienić czyjeś życie? Przekonywała o tym Klaudia Buchacz 8 kwietnia 2013 r. na antenie Radia ESKA.
ESKA - o Naszyjniku Królowej
25 lutego 2013 na antenie Radia ESKA wyemitowano news, który kilka dni wcześniej nagrała ze mną Klaudia Buchacz. Co powiedziałem w temacie "Naszyjnika Królowej", czyli najnowszej książki z serii "Detektywów para - Jacek i Barbara"? Przekonajcie się sami!
Żółta walizka pod choinką - ESKA
Klaudia Buchacz - dziennikarka Radia ESKA - poddała pomysł umieszczenia mojej książki "Detektywów para - Jacek i Barbara. Żółta walizka" pod choinką. Co o tym sądzicie? News pojawił się 12.12.2012 r.
W Poetyckiej Strefie Jerzego Granowskiego
W niedzielę 9 września 2012 r. Pan Jerzy Granowski - dziennikarz i poeta - odwiedził stoisko MBP Katowice, na którym podpisywałem swoje publikacje z okazji II Targów Książki odbywajacych się w Spodku.
Radio Katowice - mikrofon na Targach
Z okazji odbywających się w katowickim Spodku II Targów Książki, młodzi gniewni z Radia Katowice (audycja "Czas na nas") przeprowadzili ze mną szybki wywiad, którego emisja odbyła się na antenie 11 września 2012 r.
Książki na lato w Radiu ESKA
Najlepsza Książka na Lato ("Tajemnicza Szafa") oraz dwudziesta, jubileuszowa książka ("Czarny Maciek i tunel grozy") były dobrym powodem do pogadania na antenie Radia ESKA. Wywiad 4.06.2012 przeprowadziła Klaudia Buchacz.
Futbolowy wywiad w Radiu ESKA
Gdy razem z Markiem Regnerem gościliśmy w studiu Radia ESKA, Klaudia Buchacz próbowała dociec "o co w tym wszystkim chodzi", gdy gra się w piłkę nożną. Spotkanie miało miejsce 27.03.2012 r.
Futbolowy news w Radiu ESKA
Krótko i na temat przedstawiła Klaudia Buchacz w Radiu ESKA "O co w tym wszystkim chodzi?" - czyli co zawiera książka o Piłce Nożnej. Materiał zarejestrowaliśmy w studiu 27.03.2012 r.
Piłka Nożna w Radiu Egida
Z okazji Światowego Tygodnia Książki 12.04.2012 r. pojawiłem się w katowickim Salonie Empik, gdzie o esencję książki "Piłka Nożna. O co w tym wszystkim chodzi?" zapytał dziennikarz studenckiego Radia EGIDA, Krzysztof Chmielewski.
Spory kawałek w Radiu Egida
Krzysztof Chmielewski rozmawiał ze mną na żywo w studenckim Radiu EGIDA, w programie PARNAS, w którym gościłem 22 listopada 2011 r. Całość trwała prawie godzinę i już wiadomo, że to nie była moja ostatnia wizyta w jego studiu.
Dariusz Rekosz od A do Z w Radiu ESKA
Niemal godzinę trwał wywiad jaki przeprowadziła ze mną w Radiu ESKA Klaudia Buchacz pytając o niemal wszystko, co do tej pory robiłem w życiu. Prawdziwa gratka! Materiał został wyemitowany 4.11.2011 r.
Jak popularyzować historię
Anna Musialik zaprosiła mnie i Piotra Owcarza do rozmowy na temat popularyzowania historii. Ten pasjonujący temat przedstawiliśmy w Radiu Katowice 26.10.2011 r.
Zachęcam do czytania i... pisania
Przy okazji mojej wizyty w Rzeszowie (16.06.2011) odwiedziłem także tamtejszy oddział Polskiego Radia, w studiu którego Pan Adam Głaczyński przeprowadził ze mną bardzo sympatyczny wywiad.
Wieża Śmierci w Radiu Katowice
Z okazji premiery książki "Czarny Maciek i wieża śmierci" Agnieszka Strzemińska (Polskie Radio Katowice) zaprosiła mnie do radiowego studia, gdzie rozmawialiśmy o kulisach akcji, którą zawarłem we wspomnianej powieści.
Czy zero istnieje od zawsze?
Przy pomocy jakiego znaku starożytni Rzymianie zapisywali cyfrę zero? Nie wiecie? W takim razie koniecznie musicie wysłuchać fragmentu audycji Polskiego Radia Katowice, który 11.01.2011 r. poprowadził Jarek Juszkiewicz oraz Anna Sojka.
"Lionheart" po raz drugi
Co proponował Saladyn w 1191 roku Ryszardowi Lwie Serce za uwolnienie ponad 3000 jeńców uwięzionych w Akce? Pewną istotną dla Chrześcijan relikwię. Jaką? Przekonajcie się sami, słuchając obszernego fragmentu programu Polskiego Radia Katowice, który 4.01.2011 r. prowadził Jarek Juszkiewicz.
"Polskie Imperium" w Polskim Radiu Katowice
Fajnie jest być władcą państwa, które zajmuje teren ponad połowy Europy? Jasne, że fajnie! O tym, że każdy może się przez chwilę poczuć takim władcą przekonywałem na żywo w studiu Polskiego Radia Katowice 28.12.2010 r. w programie prowadzonym przez Jarka Juszkiewicza. Chodziło o komputerową grę strategiczną, zatytułowaną "Polskie Imperium - od Krzyżaków do Potopu".
"Zamach na Muzeum Hansa Klossa" w PR Katowice
Agnieszka Strzemińska - dziennikarka i reporterka Polskiego Radia w Katowicach - tym razem w nietypowy sposób podpytywała mnie o treść książki "Zamach na Muzeum Hansa Klossa". Przeszliśmy bowiem niektórymi ulicami Katowic. A były to ulice, na których dzieje się akcja książki. Co z tego wyszło? Posłuchajcie sami. Materiał wyemitowano 26.11.2010 r.
"Tajemnica starej dzwonnicy" w PR Katowice
Jak i dlaczego powstała książka pt.: "Tajemnica starej dzwonnicy"? Czy dziewczyny ustępują chłopakom w dążeniu do przeżywania przygód? Gdzie można znaleźć "szlak Rekosza"? Na te i na inne pytania odpowiedziałem 6.11.2010 r. na antenie Radia Katowice. Odpytywała mnie - jak zwykle - Agnieszka Strzemińska
O Zamachu dla Radia Plus
6 listopada 2010 r., w czasie 14. Targów Książki w Krakowie, zarejestrowano moją wypowiedź, dotyczącą książki pt.: "Zamach na Muzeum Hansa Klossa". Wypowiedź ta była dwukrotnie emitowana przez malopolską stację Radia Plus.
Trzej Władcy na Kopcu Kościuszki
31.08.2010 r. wraz z trzema innymi panami: Piotrem Owcarzem, Markiem Pociaskiem oraz Leszkiem Cierpiałowskim pojawiłem się na antenie Radia VOX, aby opowiedzieć o zbliżającej się na uroczystości, która miała się odbyć na Kopcu Kościuszki w Krakowie.
Siostrzyczka w Polskim Radiu Katowice
22.06.2010 r. Agnieszka Strzemińska wypytała mnie o "Siostrzyczkę" - można też było wygrać książkę w konkursie SMSowym
"Czarny Maciek i wenecki starodruk"
Wywiad, przeprowadzony przez Panią Agnieszkę Strzemińską - Polskie Radio Katowice - w związku z premierą książki "Czarny Maciek i wenecki starodruk", zarejestrowany w dniu 28.01.2010. Emisja: 6.02.2010
Polskie Radio Katowice
Rozmowa w Muzeum Hansa Klossa z Panią Agnieszką Strzemińską - zarejestrowana w dniu 31.08.2009 (emisja 1.09.2009), z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wątki damsko-męskie na tle filmu "Stawka większa niż życie"
Polskie Radio Katowice
Wywiad studyjny, udzielony Pani Agnieszce Strzemińskiej w dniu 9.05.2009 (emisja 6.06.2009)
Polskie Radio Jedynka
RADIO DZIECIOM - fragment audycji z dnia 03.06.2009. Program prowadzony przez Panią Agnieszkę Kunikowską
Polskie Radio Jedynka
RADIO DZIECIOM - fragment audycji z dnia 11.03.2009. Program prowadzony przez Panią Katarzynę Jankowską
Radio BIS
Fragment wspomnień - konkurs "13.12.1981 - Zapytaj Rodziców". Nagroda: II miejsce
Radio BIS
Fragmenty trzech pierwszych części książek z serii "Mors, Pinky i...". Czyta: Marcin Hycnar - rozpowszechnianie zastrzeżone
Radio Kraków
Fragment książki "Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera" oraz krótki wywiad. Prowadzenie: Barbara Gawryluk, czyta: Marcin Kobierski.